Pod numerem 577 999 361 można uzyskać informacje i wsparcie w przypadku ciąż niechcianych, nieplanowanych oraz w trudnej sytuacji życiowej

Widok dwóch kresek na teście ciążowym może się wiązać z różnymi reakcjami – ogromną radością, obojętnością bądź bezradnością i poczuciem, że wali nam się świat. Niezależnie od tego, w której z tych sytuacji się znajdujemy, każdy może liczyć na pomoc w ramach tzw. „telefonu dla życia”.

Pod numerem 577 999 361 można uzyskać informacje i wsparcie w przypadku ciąż niechcianych, nieplanowanych oraz w trudnej sytuacji życiowej (numer dla całego województwa opolskiego). Na pomoc mogą liczyć także matki nieradzące sobie w nowej sytuacji, odczuwające negatywne emocje w stosunku do swojego dziecka, doświadczające depresji poporodowej i niemające środków do życia.

Osoby dyżurujące przy „telefonie dla życia” przekażą informację, jak otrzymać wsparcie psychologiczne, prawne czy materialne. Na pomoc mogą liczyć także matki, które znalazły się w sytuacji braku dachu nad głową.

Zainteresowana? Zadzwoń do najbliższej placówki
i zapisz się do programu

Lista Placówek