Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

O porozumieniu bez przemocy – Opole

22 listopada 2018 / 16:30 - 18:30

Idea Porozumienia Bez Przemocy opiera się na rozpoznawaniu uczuć i potrzeb zarówno swoich jak i drugiej osoby oraz na otwartym ich wyrażaniu. Przemoc jest tu rozumiana jako każda forma wywierania wpływu, stawiania się ponad drugim człowiekiem, ignorowania jego potrzeb i uczuć. Przemoc w komunikacji może być też kierowana wobec samego siebie, wtedy gdy własne potrzeby i uczucia stawiamy na drugim planie.

W idei NVC uczymy się równolegle dwóch umiejętności: jak mówić, żebyśmy byli słuchani, i jak słuchać siebie i innych, żeby docierać do tego, co w tym momencie ważne. Celem porozumienia jest znalezienie strategii, które zaspokoją potrzeby obu osób.

Na szkoleniu uczestnicy poznają cztery elementy, które są niezbędne do właściwej komunikacji, zmienią nasz styl mówienia, na taki, który będzie skuteczniejszy nie tylko w relacji z dzieckiem, ale w całej rodzinie.

Co ważne, do szóstego roku życia dzieci bezkrytycznie przyjmują świat przedstawiony przez rodziców i wychowawców. To, czy dziecko będzie pewne siebie, będzie wierzyło we własne możliwości, czy rozwinie „swoje skrzydła” zależy w dużej mierze od nas – rodziców i wychowawców. Chcemy uświadomić rodzicom jak wielkie znaczenie ma sposób porozumiewania się z dzieckiem, przekazywania mu informacji, poleceń i opisywanie świata.

Przemoc emocjonalna wobec dziecka jest stosowana na każdym kroku, choć bardzo często nieświadomie. Słowa i zachowania potrafią zmienić życie, zarówno w wymiarze pozytywny jak i negatywnym.

O prowadzącym: mgr Joanna Tyburczyk, psycholog i coach, Prezes Zarządu Fundacji Inspirujących Pomysłów TANDEM, realizatorka programów profilaktycznych i warsztatów kompetencji rodzicielskich „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

Zapraszamy mamy z dziećmi.
Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 669 472 410.

Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły

Data:
22 listopada 2018
Czas:
16:30 - 18:30
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Zdrowa Rodzina
ul. Krapkowicka 10A
Opole, Polska